اخطار: مرورگر شما از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمیکند!
پایگاه اطلاعاتی هوش ، سرگرمی و خلاقیت کوکان
تاریخ : چهارشنبه 2 خرداد 1397
کد 277

6 راه برای آموزش ارزش پول به کودکان

پول بخش مهمی از زندگی می باشد و هیچگاه زود نیست تا به کودک خود ارزش و اهمیت پس انداز کردن آن را یاد بدهید، با اینکار آنها یاد میگرند ...
پول بخش مهمی از زندگی می باشد و هیچگاه زود نیست تا به کودک خود ارزش و اهمیت پس انداز کردن آن را یاد بدهید، با اینکار آنها یاد میگرند تا در آینده چگونه پول خود را به صورت منطقی خرج کنند. مدیریت صحیح پول فرصت های پیشرفت را برای کودک شما در آینده فراهم می کند.
 
1 -اصول پایه ریاضی را برای کودک خود تشریح کنید
زمانی که کودک شما به مدرسه رفت و اصول پایه ریاضی را یاد گرفت.در مورد پول به آنها آموزش دهید و یکسری کارهای عملی را به آنها بسپرید. بازی های با پول انجام دهید و یا برنامه هایی بر روی رایانه و یا تبلت آنها نصب کنید. با این روش کودک شما یاد می گیرد که پول چگونه استفاده می شود.
 
2 -برای کودک خود قللک بخرید
این کار ساده اهمیت پس انداز را به کودک شما می آموزد و حس مسئولیتی نسبت به چگونگی مدیریت پول در او را بوجود می آورد. کودک خود را تشویق کنید تا در بازه زمانی تعیین شده ای مقدار مشخصی پول را پس انداز کند و یا به آنها پیشنهاد کنید که سکه هایی با ارزش مقداری یکسان را پس انداز کند. هدف خود را شبیه یک بازی جلو ببرید تا هیجان انگیز و جالب باشد. در تاریخ مشخصی قللک را باز کرده و مقدار پول پس انداز شده را بشمرید. حساب و کتاب هایی را پیش کودک خود انجام دهید و به آنها اصول ساده محاسبات را یاد دهید تا کودک شما به پس انداز بیشتر تشویق شود.
 
3 -کودک خود را با بانک آشنا کنید
کودک خود را به بانک برده و به نام او حساب بانکی باز کنید. اجازه دهید که آنها خود با متصدی بانک صحبت کرده و کار خود را رهبری کنند. مطمئن شوید که آنها اصطلاحات مربوط به حساب بانکی را متوجه می شوند. به کودک خود پیشنهاد دهید  که آنها متعهد به پس انداز کردن مقدار معمولی به صورت هفتگی و یا ماهانه می باشند. از بانک مربوطه جویا باشید که آیا خدمات آنلاین را جهت سهولت امور بانکی ارائه می دهند. داشتن حساب بانکی به نام کودک شما حس موفقیت و انجام کار بزرگ را در آنها ایجاد می کند و می تواند انگیزه ای برای پس انداز بیشتر باشد.
 
4- کودک خود را تشویق کنید تا برای خرج کردن پس انداز خود برنامه ریزی داشته باشد
برنامه ریزی برای مخارج پیش رو باعث می شود تا کودک شما انگیزه کافی برای رسیدن به اهداف پس انداز خود را داشته باشند. این کار به آنها یادآوری می کند که با پول کافی، آنها می توانند چیزی را که می خواهند بخرند. اجازه دهید تا افکار بزرگ داشته باشند و تشویق کنید تا بیشتر پس انداز کنند تا زودتر به خواسته های خود برسند.
 
5- به کودک خود اجازه دهید تا خرید را خودشان انجام دهند
زمانی که به خرید می روید اجازه دهید تا خرید را خودشان انجام دهند. با این کار شما می توانید رفتار کودک خود را در مورد چگونگی خرج کردن پول مشاهده کنید. اگر کودک شما خواست تا از مقدار مجاز بیشتر خرج کند به آنها پیشنهاد دهید تا میانه رو و صبور باشند. به آنها یاد دهید تا منطقی خرج کرده و اولویت های خرید را برای آنها توضیح دهید و همچنین یادآور شوید در پایان روز چیزی که از همه بیشتر مهم است این است که آنها چیزی را که می خواستند خریده اند. چون آنها توانسته اند پول خود را در قللک پس انداز کنند.
 
6 -به صورت نقد پرداخت کنید
به کودک خود نشان دهید بهترین راه خرید استفاده از پول نقد می باشد. پرداخت دستی بهترین روش برای این است که کودک شما یاد بگیرد تا چگونه پول را با مسئولیت خرج کند.
 بهترین روش برای اینکه به کودک خود ارزش پول و اهمیت پس انداز را بیاموزید این است که مسئولیت هایی را به آنها بسپارید. برای مثال اجازه ی دادن خرید چیزهایی که احتمالا بخواهند و تشویق آنها به پس انداز کردن به روشهای مختلف. آنها را با حساب و کتاب ساده آشنا کنید و کارت های اعتباری خود را زمانی که به خرید می رود در خانه بگذارید. موارد بیان شده ساده اما تاثیرگذار بالا به کودکان شما کمک خواهد کرد تا یاد بگیرند چطور با حس مسئولیت پول خود را مدیریت کنند و خود را برای بزرگسالی آماده کنند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 خرداد 1397
  • تعداد بازدید 181
نظرات شما
captcha refresh
 

آخرین مطالب

بازی کندن و چسباندن حلقه ها برای کودک زیر یکسال

یکی از بازی های ساده و آموزنده که در منزل می توانید برای کودکان بین 6 تا 12 ماه
1398/03/27

بازی برای غلتیدن و تقویت عضله های کودک زیر یکسال

بیشتر نوزادان چرخیدن از پشت به شکم را تا 6-5 ماهگی یاد میگیرند. چرخیدن از پشت به
1398/03/26

بازی با سبد اسباب بازی برای کودک زیر یکسال

بازی جالب مونته سوری برای تقویت مهارتهای حرکتی کودک زیر یک سال
1398/03/26

کارت پستال سه بعدی طرح خورشید و ابر

درست کردن این کارت پستال زیبای سه بعدی شاید وقت زیادی از شما بگیرد ولی نتیجه کار
1398/03/25

کارت پستال با چاپ کف دست برای روز پدر

کارت پستال زیبا با چاپ کف دست برای روز پدر
1398/03/25

کاردستی ماهی با چاپ کف دست برای روز پدر

کودکان می توانند برای روز پدر به کمک مربی با مادر خود یک کاردستی زیبای ماهی با م
1398/03/25

کاردستی سه بعدی درخت زمستانی

کاردستی سه بعدی درخت زمستانی بسیار زیباست و شما می توانید در درست کردن آن از خود
1398/03/22

کاردستی گل ها با کاغذ رنگی

کاردستی زیبا و متفاوت گل با کاغذ رنگی را می توانید با کمک کردن به کودکان با وسا
1398/03/22

مونته سوری (مهارتهای ریاضی) - تطبیق شکل ها

در این فعالیت ابتدا الگوی قطعات را بر روی یک کاغذ بزرگ بکشید و سپس آنها را کنار
1398/03/14

یادگیری الگوها و مرتب سازی

در این فعالیت بر روی کاغذ الگوهای متفاوتی از خطوط بکشید و سپس آنها را بر روی لیو
1398/03/13