مقالات

6 فایده پازل ها برای کودکان

1.تقویت مهارتهای شناختی

پازل ها انواع مختلفی دارند مانند پازل الفبا ، اشکال ، سبزیجات ، حیوانات ، اعداد و یا رنگ ها . پازل ها به تقویت هوش فضایی کودکان کمک میکند و درک عمیقی از این اشکال و تم ها به آنها میدهد .

2. تقویت مهارتهای حل مشکل

تمام کردن یک پازل حتی ساده ترین آن به کودکان پیغام رسیدن به هدف را میدهد. کودکان باید با فکر کردن راههایی را برای رسیدن به تکمیل پازل پیدا کنند . به این فرآیند مهارت حل مشکل می گویند که در آینده در زندگی شخصی و اجتماعی به آنها خیلی کمک خواهد .

3.تقویت مهارتهای حرکتی

پازل ها یکی از بهترین اسباب بازی ها برای تقویت مهارتهای حرکتی در کودکان است . به عنوان مثال کودکان در حین بازی کردن پازل ها را بر میدارند و با انگشتان  در دست میگرند و آنها را حرکت میدهند و یا مرتب می کنند و در جای مناسب خود قرار میدهند که همه این ها در تقویت مهارتهای دست ورزی آنها تاثیردارد.

4. تقویت هماهنگی چشم –دست

حل کردن پازل ها همراه  با آزمون و خطا می باشد که نیازمند درگیری چشم ها و دست ها است . به عنوان مثال وقتی کودکی پازلی را در جای اشتباه قرار میدهد و سعی می کند با قرار دادن در جاهای دیگر جای مناسب آن را پیدا کند در حقیقت چشم ها و دست ها در این حرکتها در گیر میکند.و این برای تقویت هماهنگی چشم-دست بسیار کمک میکند

 

6 فایده پازل ها برای کودکان

5.تقویت مهارتهای اجتماعی

پازل ها یکی از بهترین  ابزارهای آموزشی  برای افزایش مهارتهای اجتماعی و کار گروهی  هستند. وقتی کودکان با هم همکاری می کنند تا پازلی را تکمیل کنند در این مورد با یکدیگر بحث می کنند که کجا باید قطعه را قرار دهند و سپس نوبتی همین کارها را انجام میدهند و یا در حین بازی عصبانی می شوند و سعی می کنند خشم خود را کنترل کنند و در نهایت از تکمیل کردن پازل خود لذت می برند و خوشحال هستند همه این اتفاقات به آنها نحوه درست رفتار کردن و کار گروهی را آموزش میدهد.

6. افزایش اعتماد بنفس

تکمیل کردن یک کار  و رسیدن به هدف برای کودکان لذت خاصی دارد . تکمیل کردن پازل ها و حل کردن یک پازل در حقیقت به آنها اعتماد بنفس میدهد و حس عزت نفس را در آنها افزایش میدهد.

پازل ها یکی از بهترین ابزارهای آموزشی برای به چالش کشیدن ذهن و آموزش مهارتهای مهم زندگی برای کودکان هستند.

 

در سایت ما می توانید انواع پازل برای کودکان را از لینک های زیر  خرید کنید .

پازل رابطه ها – حیوانات

پازل رابطه ها – لباس ها 

پازل هوش – طرح خانه

پازل هوش – طرح کفشدوزک

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا